AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Orarul claselor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
cineva
New Member
New Member

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 12/02/2006

MesajSubiect: Orarul claselor   Dum 12 Feb - 23:03

8 ore pe zi, doua zile pe saptamana mi se pare mult (mai mult) exagerat. O sa spuneti: Da, opt ore pe zi 2 zile, dar in rest 5, 6 si 7 ore, foarte adevarat, dar cum se poate sa avem 8 ORE PE ZI. Adica majoritatea (ma refer la clasele a IX si a Xa ) au 15-16-17 ani => minori. Din cate stiu eu 8 ore pe zi au cei care muncesc, cei care au un serviciu si care sunt platiti pentru asta. 8 ore pe zi este extenuant, chiar daca unii considera ca datoria elevului este sa asculte si numai profesorul munceste - FALS!
Inteleg ca liceul vrea sa dea un exemplu celorlalte licee, ca vrea sa demonstreze ca este un liceu de elita, ca poate concura cu Roman Voda.

Se vrea intrarea in Uniunea Europeana, bun, se scurteaza vacantele, extraordinar, dar nu se tine cont de faptul ca elevii din Uniunea Europeana nu petrec mai mult de 5-6 ore pe zi la scoala!

Eu doar ma plang, pentru ca nu cred ca am ce face ca sa rezolv situatia si sunt curios sa aflu si parerea altor colegi cu care nu am vorbit si poate gasesc pe cineva care sa fie multumit de acest program, pana acum nu exista nici unul.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ci.Ci.}{
Staff Member
Staff Member

Numarul mesajelor : 203
Varsta : 30
Localizare : Logic Roman :)
Data de inscriere : 03/10/2005

MesajSubiect: LOL   Lun 20 Feb - 7:45

sa stii ca ai foarte mare dreptate dar nu putem face nimic despre asta,da se vrea ca acesta sa fie un liceu respectat in oras da asta depinde de mai multi factori nu doar de elvi pe care ii tortureaza la ore ca sa fie cei mai buni,mda,si e adevarat k 8 ore pe zi e prea mult pt unii care nu pot rezista este f stresant ,da ganditiva umpic daca am avea 8 ore pe zii am fii noi mai buni? yo nu prea cred pt ca sa inveti acasa pt 8 ore este extenuant pt oricine deci la unele obiecte nu inveti nimic sau inveti la toate cate umpic si iar nu rezolvi nimic deci hai sa fim realisti daca vreti liceu de elita mai ascultatii si pe elevi!!!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy
Sus In jos
angy
New Member
New Member

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Roman
Data de inscriere : 03/11/2005

MesajSubiect: Re: Orarul claselor   Lun 20 Feb - 9:17

orarul sa fie de la ora 8 pana la 13, sa invatam doar materiile care ne sunt de folos in viata, profesorii sa nu fie foarte severi
Sus In jos
Ci.Ci.}{
Staff Member
Staff Member

MesajSubiect: iar yo:)   Lun 20 Feb - 15:48

da angy ai dreptate dar vezi tu nu toti sunt de parerea ta si e pacat k sar putea rezolva multe dar asta e ce putem face
Sus In jos
fernandito
New Member
New Member

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 04/10/2006

MesajSubiect: ar fi bine   Mier 4 Oct - 8:59

Ar fi bine sa avem ore mai putine, si doar ce ne trebuie, iar materia sa fie mai simpla. Am stat de vorba cu elevi din Italia si la ei merg de placere la ore, nu absenteaza pt ca totul e simplu si inteleg din clasa. oare la noi cand nu vor mai fi asa manuale ciudate si pline cu tot soiul de tampenii.
Sus In jos
Ci.Ci.}{
Staff Member
Staff Member

MesajSubiect: Re: Orarul claselor   Mier 29 Noi - 23:00

nu poti comapara sc de afara e super usoara am avut oferte si mai bine aici k acolo nu prea e scoala
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Orarul claselor   

Sus In jos

Orarul claselor
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Colegiul Tehnic Danubiana :: EDUCATIE SCOLARA :: Dorintele elevilor pot deveni realitate-
Mergi direct la: